1980 K – zapowiedź

sty
24
2013

Fragment powieści (ok. 40% całości): EPUB , MOBI

(Na komputerze książkę w formacie EPUB można czytać za pomocą takich darmowych aplikacji jak: FBReaderCalibre, wtyczka do Firefox – EPUBReader, MagicScroll)

1980 K

1980 K – powieść z pogranicza hard SF i lab-lit (laboratory literature).

Adam Reichert, młody i zdolny naukowiec z ambicjami, dostaje nieoczekiwaną propozycję objęcia kierownictwa zespołu badawczego w ramach interdyscyplinarnego projektu SEMP. Praca zapowiada się monotonnie i z nauko­wego punktu widzenia mało ciekawie, jednak pokusa kierowania własną grupą okazuje się silniejsza. Pewnego dnia laboratoryjną rutynę przerywa telefon od przyjaciela, Grega Sheparda, który namawia go na kilkudniowy wspólny wyjazd na Montserrat. Tam opowiada Adamowi o niepublikowanych wynikach badań nieznanych organizmów żyjących w wyjątkowo eks­tre­mal­nych warunkach. Tak eks­tre­mal­nych, że Rei­chert z miejsca odrzuca zaprezentowaną przez przyjaciela hipotezę jako całkowicie sprzeczną z paradygmatem, wręcz pseudo­naukową. Po kłót­ni z Gregiem opuszcza wyspę, jednakże gdy kilka miesięcy później podczas robienia po­rząd­ków w laboratorium wpada mu w ręce dziwnie wyglądająca szalka Petriego, przychodzi mu na myśl, że w fantastycznej opowieści Sheparda może jednak być coś, czym warto się za­inte­re­so­wać.

“1980 K” to powieść o odkrywaniu nieznanego, ale także o nauce, która w rzeczywistości jest walką nie zawsze piękną, nie zawsze czystą i nie dla wszystkich zwycięską. O granicach między nauką oraz pseudonauką, oporze wobec kontrowersyjnych idei, a także o wpływie wielkich firm na badania naukowe.

—————————————————————————————————————————

Powieść “1980 K” zostanie wydana wyłącznie w postaci elektronicznej.

Format: EPUB i MOBI

Zabezpieczenie: Watermark

Przewidywany termin wydania: 2014 r.

Przewidywana cena: poniżej 10 PLN

Wydawnictwo: self-publishing